Blue Horror · Citadel Layer · 12 ml · mat · ijsblauw
Let op: Op een scherm kan de kleur afwijken van de echte verf.
Blue Horror: Layer verf van Citadel in ijsblauw
Blue Horror is een Layer verf van Citadel in zeer licht ijsblauw. Citadel is het verfgamma van Games Workshop dat voortaan Warhammer Colour heet. Je gebruikt Blue Horror om je basiskleur op te lichten en highlights te zetten, bijvoorbeeld voor de lichtste highlights op blauw, Blue Horrors, ijs en sneeuw of magische gloed.
Layer verf is iets dunner dan Base verf en laat zich heel nauwkeurig aanbrengen. De verf droogt mat op. In het recept hieronder is Blue Horror de lichtste highlight op The Fang, na Fenrisian Grey.
Blue Horror in het kort
- Merk: Citadel (Games Workshop), voortaan Warhammer Colour
- Type: Layer verf, voor lagen en highlights
- Kleur: zeer licht ijsblauw
- Inhoud: 12 ml, afwerking mat, op waterbasis
- Ideaal voor: de lichtste highlights op blauw, Blue Horrors, ijs en sneeuw, magische gloed
Zo schilder je met Blue Horror
Blue Horror werkt het best als onderdeel van een recept. Deze volgorde geeft een mooi resultaat:
| Stap | Verf | Wat doe je? |
| 1. Primer | Wraithbone of Grey Seer | Een egale ondergrond |
| 2. Base | The Fang | Twee dunne lagen als basiskleur |
| 3. Shade | Drakenhof Nightshade | Schaduw in de naden en plooien |
| 4. Layer | Fenrisian Grey | De kleur weer oplichten op de vlakken |
| 5. Highlight | Blue Horror | Fijne lijntjes op de randen en hoogste delen |
Tips: zo werk je het best met Blue Horror
- Verdun een klein beetje. Layer verf is dunner dan Base verf, maar een druppel water op je palet helpt. Mik op de dikte van halfvolle melk: dan loopt de verf mooi van je penseel.
- Laat de schaduw zichtbaar. Zet Blue Horror niet over het hele vlak. Laat de naden en plooien donker, zodat de shade eronder blijft meetellen.
- Gebruik de zijkant van je penseel. Voor een edge highlight sleep je de zijkant van de penseelpunt langs de rand. Zo krijg je een dun, strak lijntje.
- Bouw rustig op. Lichte kleuren dekken minder goed. Twee dunne lagen geven een gladder resultaat dan één dikke.
Alternatieven voor Blue Horror
Werk je liever met een ander merk of een andere techniek? Deze verven komen het dichtst in de buurt van Blue Horror:
Let op: Op een scherm kan de kleur afwijken van de echte verf.
| Kleur | Merk | Verf | Soort verf | Hoe dicht? |
| Citadel | Blue Horror | Layer verf | Ter vergelijking |
| The Army Painter | Warpaints Fanatic Augur Blue | Dekkende verf voor lagen en highlights | Officieel alternatief volgens de conversietabel van The Army Painter |
| Vallejo | Game Color Glacier Blue (72.095) | Game Color: voor lagen en highlights | Vergelijkbare tint, zelfde techniek |
Goed om te weten: een alternatief van een ander merk of een andere lijn komt dicht in de buurt, maar is nooit exact dezelfde kleur. Schilder je een leger verder dat al met Blue Horror begonnen is, blijf dan bij Blue Horror voor een gelijk resultaat.
Blue Horror kopen bij Het Spelhuis
Bij Het Spelhuis in Zonhoven vind je Blue Horror naast alle andere kleuren Citadel verf. Twijfel je welke kleuren je nodig hebt? Kom gerust langs in de winkel: we helpen je graag het juiste kleurschema samen te stellen.
Veelgestelde vragen over Blue Horror
Welke kleur is Citadel Blue Horror?
Blue Horror is een Layer verf van Citadel in zeer licht ijsblauw. Layer verf is iets dunner dan Base verf en droogt mat op. Je gebruikt Blue Horror voor de lichtste highlights op blauw, Blue Horrors of ijs en sneeuw.
Op welke Base verf gebruik je Blue Horror?
Blue Horror past mooi op The Fang, eerst geshade met Drakenhof Nightshade en opgelicht met Fenrisian Grey. Blue Horror is dan de lichtste stap in het recept.
Kun je Blue Horror als basiskleur gebruiken?
Dat kan, maar Layer verf dekt minder goed dan Base verf, zeker in lichte tinten. Begin dan met The Fang als basis en zet Blue Horror erbovenop.
Wat is het Army Painter-alternatief voor Blue Horror?
Volgens de conversietabel van The Army Painter is Warpaints Fanatic Augur Blue het alternatief voor Citadel Blue Horror.
Wat is het Vallejo-alternatief voor Blue Horror?
Bij Vallejo komt Game Color Glacier Blue (72.095) het dichtst in de buurt van Citadel Blue Horror. Vallejo heeft geen officiële conversietabel met Citadel: dit is onze eigen vergelijking op basis van de kleur.
Hoeveel verf zit er in een potje Blue Horror?
Een potje Citadel Layer verf bevat 12 ml. Omdat je Layer verf vooral op randen en hoogste delen zet, doe je daar heel lang mee.